Fotovoltaické šindele a fólie Tegosolar

Tenký design, flexibilita a nízká hmotnost.Tegosolar je fotovoltaický šindel s výhodami běžných šindelů, s nimiž se dokonale integruje. Nabízí vysoké architektonické standardy tam, kde by nebylo možné střechu osadit tradičními fotovoltaickými panely. Je nejlepší volbou jak pro novostavby, tak rekonstrukce a obytné, komerční nebo průmyslové budovy.

Systém je založen na přeměně sluneční energie v energii elektrickou využitím fotovoltaických článků z amorfního křemíku. Vlastní článek je trojvrstvý, to umožňuje využití celého spektra slunečního záření. Jedna vrstva využívá červenou a infračervenou složku světla, druhá vrstva zelenou a třetí fialovou a ultrafialovou.

Panely jsou pružné a ohebné, nevyžadují speciální podkladní konstrukci. Lze je jednoduchým způsobem montovat na záklop střechy místo střešní krytiny (s tím souvisí mimo jiné i úspora nákladů na pořízení a montáž krytiny).

Díky povrchové úpravě mají panely samočistící schopnost, takže jejich údržba není nutná. Využitím amorfního křemíku je krytina méně citlivá na horizontální i vertikální orientaci, na povrchovou teplotu střechy i na lokální zastínění, než je tomu u systémů z krystalického křemíku.

Viditelná část šindele Tegosolar je tvořena fotovoltaickou fólií z 22 článků z amorfního křemíku. Spodní část je tvořena deskou ze speciálně upraveného tvrzeného asfaltu se dvěma výztužnými nosnými vložkami.

Montáž se na šikmých střechách provádí mechanickým kotvením do bednění. Na plochých střechách se obvykle natavuje do podkladního asfaltového pásu. Nízká hmotnost (7,8 kg/m2) a způsob instalace znamenají, že střešní plášť není nijak mechanicky zatížen. Systém je pochůzný.

Výroba energie i při difúzním světle (za horších světelných podmínek), energii proti skleněným panelům vytváří po celý den.

Parametry Tegosolar

Rozměr šindele (7,8kg/m2)

5 215 x 394 x 2,5mm

Rozměr fólie (7,4 kg/m2)

5 412 x 373 x 3mm

Povrchová úprava

Trvanlivý vysoce propustný polymer ETFE (e.G. Tefzel®)

Materiál


Etylen-propylen kopolymer adhesivní pouzdřící hmota s antimikrobiální přísadou

Jmenovitý výkon (Pmax)

136W

Výrobní tolerance

± 5%