Dokumentace tepelných izolací

Stáhněte si naše montážní návody, technické listy a jiné dokumenty

Izolační desky XPS

Mezi tepelné izolace nabízené naší společností patří i tradiční materiály - desky z extrudovaného nenasákavého polystyrenu XPS - výrobky italské společnosti STIF.


Desky jsou k dispozici standardně v tloušťkách od 20 mm do 130 mm v rozměrech 1250x600 mm. Provedení okrajů je s rovnými hranami, polodrážkou po 4 stranách nebo s perem a drážkou na podélných stranách. Povrch může být hladký, hrubý nebo žebrovaný

Izolační desky PIR Teknoroof

Jedná se o samonosné tepelně izolační panely z expandovaného polyuretanu. Jednotlivé desky jsou doplněny integrovaným perforovaným distančním profilem z FeZn plechu. Distanční profily dokonale vymezují potřebnou výšku větrací vzduchové mezery dvouplášťové konstrukce. Panely jsou na spodním líci vybaveny hliníkovou fólií.


Ta slouží jako parotěsná zábrana. Součástí dodávky jsou i samolepící hliníkové pásky na těsnění spojů jednotlivých desek. Panely TEKNOROOF se vyrábějí v různých tloušťkách. Vlastnosti expandovaného polyuretanu umožňují použití menších tlouštěk pro získání srovnatelných tepelných vlastností s tradičními materiály. Horizontální napojení desek je na polodrážku

.

Izolační desky PIR

Tepelněizolační desky z pěny PIR s vynikající hodnotou součinitele tepelné vodivosti 0,024 W/mK. Desky jsou vyráběny v různých variantách s povrchovou úpravou se skelnou rohoží, asfaltovaným papírem nebo kovovou fólií.

Termoreflex

Termoreflex představuje zcela novou generaci tepelně izolačních materiálů. Systém je založen na tepelně odrazivých fóliích, které jsou řazeny v sendviči spolu s plstěnými membránami. Ve výrobním programu jsou různé varianty s různým počtem a řazením fólií v sendviči.


Použití těchto materiálů výrazně snižuje prostorové nároky na izolace ve srovnání s tradičními materiály. Použitelné jsou pro izolace šikmých střech, svislých konstrukcí nebo jako odrazivé materiály za otopná tělesa.