Chytré izolační desky TEKNOROOF

Snadná, rychlá, bezpečná a účinná mikroventilace šikmých střech

Teknoroof je tepelně izolační panel, umožňující snadnou, rychlou, bezpečnou a účinnou mikroventilaci šikmých střech.

Jedná se o samonosné tepelně izolační panely z expandovaného polyuretanu. Jednotlivé desky jsou doplněny integrovaným perforovaným distančním profilem z FeZn plechu.

Distanční profily dokonale vymezují potřebnou výšku větrací vzduchové mezery dvouplášťové konstrukce. Panely jsou na spodním líci vybaveny hliníkovou fólií. Ta slouží jako parotěsná zábrana.

Součástí dodávky jsou i samolepící hliníkové pásky na těsnění spojů jednotlivých desek. Panely TEKNOROOF se vyrábějí v různých tloušťkách. Vlastnosti expandovaného polyuretanu umožňují použití menších tlouštěk pro získání srovnatelných tepelných vlastností s tradičními materiály. Horizontální napojení desek je na polodrážku.

Proč si objednat chytré desky Teknoroof?

Odvětrání

Kovový profil umožňuje odvětrání pod střešní krytinou. To zajišťuje vyšší životnost krytiny díky odvádění nadbytečného tepla v letních měsících a kondenzátu, který se vytváří v chladném období. Díky své konstrukci Teknoroof zabezpečuje dostatečné množství proudícího vzduchu pod krytinou.

Tepelná izolace

Díky vlastnostem expandovaného polyuretanu je možno dosáhnout výborných a stálých tepelně izolačních vlastností při relativně malé tloušťce izolačního materiálu.

Pojistná hydroizolace

Systém Teknoroof vytváří současně parotěsnou zábranu i pojistnou hydroizolaci.

Snadný způsob ukotvení

Kovový profil umožňuje snadné a rychlé ukotvení panelu na nosnou konstrukci střechy. Současně umožňuje snadné položení skládané či jiné střešní krytiny na samotný panel.

Lehký systém

Panely Teknoroof mají velmi nízkou hmotnost: 1,587 kg na 1 délkový metr, což umožňuje snadnou a rychlou práci na střeše.

Z čeho se Teknoroof skládá?

  • Z pevného izolačního jádra z expandovaného polyuretanu, vyrobeného z pěny PUR/PIR, která je ekologická.
  • Z dvou profilovaných hliníkových fólií o tloušťce 50 mikronů.
  • Z kovového distančního profilu z pozinkované oceli. Profil je vysoký 43 mm. Otvory představují větrací plochu 220 cm2/bm lišty.

Teknoroof se vyrábí v celé řadě šířek, které odpovídají rozteči většiny prvků skládaných střešních krytin (pálené střešní tašky, betonová krytina, vláknocementové šablony atd...).

Montážní návod

1. Způsob pokládky

Panely Teknoroof se pokládají od okapové linie k hřebenu, zleva doprava. Přebytečná část panelu se položí na počátek další řady. To maximálně sníží prořezy a umožní správné rozložení panelů v různých řadách.


2. Upevnění na podklad

Teknoroof je možné pokládat na jakýkoliv typ souvislého podkladu (keramický, betonový či dřevěný záklop) nebo nesouvislého (dřevěné či ocelové podpěry).

U bedněných střech je vhodné před pokládkou panelů opatřit podklad vhodnou separační folií. Upevnění šrouby musí být vždy prováděno v zadní rovné části kovového profilu.

  • Cihlová či betonová podkladní konstrukce: ukotvení pomocí hmoždinek;
  • Dřevěná konstrukce: upevnění vruty;
  • Ocelová konstrukce: upevnění závitořeznými či samořeznými šrouby.

3. Utěsnění spojů

Spoje v hlavě panelu je třeba utěsnit nízkoexpanzní polyuretanovou pěnou před jejich sesazením. Pro lepší ochranu proti případným průnikům vlhkosti se linie spojů mezi panely utěsní samolepící hliníkovou páskou s butylickým lepidlem.


4. Řezání panelu

Panel je možno řezat pilou s tuhým listem v jeho polyuretanové části a kotoučem pro řez kovovým profilem.


5. Založení od okapové linie

Panely Teknoroof ve styku s aretačním zubem na okapové linii (provedeným v tloušťce odpovídající tloušťce panelu) je třeba seříznout do správného rozměru, aby umožnily zaháknutí tašek střešní krytiny první řady a jejich správné přečnívání pro odvod dešťové vody. Doporučuje se také oříznutí dorazu panelů druhé řady, aby byla zajištěna kon-tinuita izolační vrstvy.


6. Větraný hřeben

Panely poslední řady je třeba seříznout na šířku potřebnou k dosažení hřebene. Případné štěrbiny je třeba utěsnit nízkoexpanzní polyuretanovou pěnou.

Hřeben je třeba instalovat na třmenech či podobných prvcích, aby bylo možné zabezpečit volný průchod vzduchu. V případě, že kovový profil není blízko hřebenu, je nutno položit "volný" profil, který by zajistil kontinuitu konstrukce a podpěru střešní krytiny.


7. Úžlabí, hrany a vyčnívající tělesa

Všechny linie spojů mezi jednotlivými částmi střechy je třeba utěsnit polyuretanovou pěnou a utěsnit vodotěsnou hliníkovou páskou s butylickým lepidlem.

Všechny vyčnívající konstrukce na střešním plášti (komíny, kouřovody, vikýře, střešní okna, atd.) musí být napojeny na panely Teknoroof použitím polyuretanové pěny a musejí být utěsněny hliníkovou páskou s butylickým lepidlem.

Poradenství zdarma

Potřebujete poradit s výběrem nebo s kalkulací pro vaši střechu nebo fasádu? Kontaktujte nás

Individuální přístup

Parametry spolupráce přizpůsobíme vašim potřebám.

Garance spokojenosti

Provedeme vás celým nákupním procesem - vše budete mít bez starostí.

Poptejte náš produkt